Jarní úklid Trnávky 2017

Publikováno v Novinky

V sobotu 1. 4. 2017 proběhla naše každoroční akce s názvem"JARNÍ ÚKLID TRNÁVKY". I letos jsme se zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko, kdy jsme společně uklízeli nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v okolí Trnávky. Uklízeli jsme v Trnávce lesy, příkopy, příjezdové cesty na Petřvald, Brušperk, Kateřinice, okolí koupaliště a Chabičov. Akce se zúčastnilio několik dospělých dobrovolníků i dětí. Posbíralo se opět velké množství odpadu. Po úklidu účastníci dostali malé občerstvení jako poděkování za jejich snahu. Všem patří velké DÍKY. Věříme, že se příští rok zde opět sejdeme ve větším počtu a doufáme, že odpadu bude čím dál méně.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Jarní úklid Trnávky 2017

Obecní ples "Pomalu, ale jistě" 2017

Publikováno v Novinky

V sobotu 4. 3. 2017 se konal tradiční obecní ples, tentokrát s názvem "POMALU, ALE JISTĚ". O vstupenky byl opět zájem. Návštěvníci plesu shlédli zábavnou tematickou scénku, která každoročně patří k programu. K jídlu bylo tradičně přichystáno výborné vepřové ražničí a přírodní kuřecí řízek s bramborem. K tanci a poslechu hrála skupina HEC do pozdních ranních hodin. Po půlnoci se vydávaly ceny z tomboly. Lidé se bavili, tancovali, jedlo se a pilo se. Těšíme se opět na příští ples a hojnou účast.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Obecní ples "Pomalu, ale jistě" 2017

Pozvání občanů na ples 2017

Publikováno v Novinky

V sobotu 25. 2. 2017 se uskutečnilo tradiční pozvání občanů s doprovodem místní dechové hudby na obecní ples s názvem „POMALU, ALE JISTĚ“, který se konal v sobotu 4. 3. 2017 v místní Sokolovně. Sešlo se spoustu občanů, kteří v kostýmech obešli všechny spoluobčany, aby je osobně pozvali na obecní ples. Občané přichystali pro průvod masek výborné občerstvení a počasí nám přálo.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Pozvání na ples 2017

Vítání občánků 2016

Publikováno v Novinky

V neděli 11. 12. 2016 proběhlo slavnostní vítání občánků do života. Tato slavnost proběhla jako každý rok v budově zámku a celkem se přivítalo 5 malých občánků - 3 dívky a 2 chlapci.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Vítání občánků 2016

Rozsvícení vánočního stromu 2016

Publikováno v Novinky

První adventní neděli 27. 11. 2016 se uskutečnila tradiční událost kulturní komise obce Trnávky s názvem "Rozsvícení vánočního stromu". Vidět jste mohli živý betlém, poslechnout jste si mohli slavnostní projev pana starosty a také jste si mohli užít vystoupení dětí z MŠ Kateřinice a žáků ze ZŠ Trnávka. Celou událost doprovázela cimbálovka TRAGAČ z Brušperku. Návštěvníci si mohli zakoupit vánoční dekorace, adventní věnce, svíce, perníkové chaloupky, zdobené perníčky. Zahřát jste se mohli něčím teplým do žaludku, např. klobásami, svařákem pro dospělé a horkou čokoládou pro děti, dále bylo přichystáno slané pečivo. Akce se povedla a těšíme se na vás opět příští rok.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Rozsvícení vánočního stromu 2016

Podzimní výstava ovoce a zeleniny 2016

Publikováno v Novinky

O víkendu 29. a 30. 10. 2016 se pořádala každoroční Podzimní výstava, kterou pořádá Klub zahrádkářů v Trnávce. Na výstavě byly výpěstky ovoce a zeleniny, voskové výrobky, ozdobné svíce, dřevěné dekorace, výrobky dětí z MŠ Kateřinice a dětí ze ZŠ Trnávka. Návštěvníci si mohli koupit podzimní květinovéK jídlu a pití bylo tradiční občerstvení - čepované pivo, guláš, medovina, koláče, trubičky a perníčky. Účast byla hojná.

Fotografie naleznete ve fotogalerii: Podzimní výstava 2016